Časté otázky

Co je to úniková hra?

Úniková hra (někdy také úniková místnost neboli únikovka, v angličtině escape room, escape game či exit game) je týmová hra, při které řešíte logické hádanky a ve stanoveném čase se snažíte uniknout z místnosti (alternativně něčemu zabránit). Klíčovým prvkem pro úspěch je spolupráce všech členů týmu, analýza nalezených předmětů a jejich vhodné použití. Únikové hry vycházejí z počítačových her a vznikly v roce 2007 v Japonsku.

Specifikem únikových her je, že jakmile si ji jednou zajdete, už nemůžete přijít znovu. Znáte totiž řešení všech hádanek, a tak byste své další skupině radili a neužili si hru.

Co znamená cyberpunk?

Cyberpunk, neboli také kyberpunk, je subžánr sci-fi, který je charakteristický masivním přechodem lidstva z reálného světa do „kyber“ prostoru, kam se připojují svým mozkem (podobně jako ve filmu Matrix). V kyberprostoru pak mohou být kýmkoliv a dělat cokoliv. Častým problémem je pohlcení kyberprostorem natolik, že člověk zapomene na své reálné tělo a jeho mysl žije jen v kyberprostoru.

Žánr cyberpunku můžeme najít ve všech popkulturních oblastech. Z filmů jsou neznámější třeba zmiňovaný Matrix, Ghost in the Shell, Ready Player One nebo Blade Runner, z poslední doby od Netflixu seriál Altered Carbon. Dále nelze opomenout knihu Neuromancer od Williama Gibsona a také počítačové hry – sérii Deus Ex, System Shock nebo nejnověji Cyberpunk 2077.

V čem je naše hra unikátní?

Naše hra se zaměřuje na nápadité logické hádanky, zajímavý příběh a zapojení všech členů týmu. Dáváme si záležet na precizním technickém zpracování místnosti, využíváme moderních technologií a nabízíme vám unikátní příběhový zážitek z únikové hry na téma sci-fi – cyberpunk. Pro projití však nejsou potřeba žádné konkrétní technologické znalosti. U nás také nenajdete ani jeden kombinační zámek.

2 hry, 2 zážitky, 2 dobrodružství

Kromě toho nabízíme v České republice unikátně dvě hry v jednom. Obě hry (Virus a Kyberprostor) trvají stejně dlouho (60 minut) a nabízí plnohodnotný zážitek. Jen jen na vás, zda budete chtít prožít obě najednou, či si druhou část odložíte na později.

Pro koho je hra vhodná?

Pro všechny, které baví výzvy, objevování tajemství a nevšední zážitky, je úniková hra vždycky tou pravou volbou. Únikové hry jsou oblíbenou aktivitou například pro rodinné odpoledne, teambuilding, oslavy, rozlučky se svobodou, poznávání cizích měst nebo zábavné zpestření večera s kamarády. Hlavní motivací je přeci zábava. Pro hru není potřeba fyzička.

Je možné si zahrát v angličtině?

Ano, hru nabízíme v češtině nebo angličtině. Teambuildingu se svými zahraničními kolegy se tedy bát nemusíte.

Jak je hra obtížná?

Naše hra se řadí mezi hravé a spíše středně obtížné. Díky důmyslnému systému nápověd nabízíme plnohodnotný zážitek všem skupinám.

Jsou pro hru nutné technické znalosti?

Nejsou. Hra je plná technologických vychytávek, stačí vám však selský rozum.

Je možné platit kartou?

Ano, je u nás možné platit kartou přes platební terminál. A samozřejmě i v hotovosti. Dále přijímáme benefitní karty Edenred, Benefit Plus a Sodexo.

Je hra vhodná pro děti?

Ve hře vás nic nebude strašit, ani není pojata hororově. Vezměte své ratolesti tedy klidně s sebou. Děti do 15 let musí být při hře provázeny rodičem nebo jiným dospělým zástupcem.

Co si mám vzít s sebou?

Nepotřebujete nic konkrétního, nemusíte se bát, že se zašpiníte. Ve hře není potřeba nikam lézt, šplhat ani se plazit.

Kdy mám přijít?

Stačí přijít v tolik hodin, na kdy jste si hru objednali. Když si rezervujete hru od 17:00, přijďte v 17:00. Nejdříve vám vysvětlíme vše potřebné a pak vás čeká samotná hra – na všechno je dostatek času. Není třeba přijít dříve.

Rady do hry

  • Prozkoumejte celou místnost, dívejte se kolem sebe
  • Říkejte nahlas ostatním, co zvláštního jste našli
  • Všechny předměty, které by mohly být součástí logických hádanek, shromažďujte na jedno místo
  • Snažte se hledat logické souvislosti
  • Přemýšlejte jednoduše – hádanky jsou pravděpodobně méně komplikované, než si myslíte
  • Pokud jste se zasekli, projděte si ještě jednou celou místnost a ověřte si, že jste na nic nezapomněli – a že jste už využili vše, co jste našli
  • Pokud opravdu nevíte, jak dál, zažádejte o nápovědu